Asansör Revizyon İşlemleri

Eski yapılardaki kimi asansörler günümüz standartlarına uyarlanamamış ve özellikle güvenlik konusunda mevcut teknolojinin gerisinde kalmıştır. Kullanımda olan asansörün mevcut standartlara uygunluğunu kontrol etmek ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Asansör revizyon çalışması, mevcut asansörün standartlara uygun hale getirilmesi ve asansör güvenliğinin sağlanması açısından gerekli bir çalışmadır.

Asansör modernizasyonu, kullanılmakta olan asansörün elektronik, özellikle pranga, makine motor grubu, çelik halatlar, makaralar, fren tertibatı gibi mekanik aksamlarının kontrolü sonrasında yıpranmış olan sistemlerin değiştirilmesi ve aksaklıkların giderilmesi ile yapılır.

Eski asansörün revizyonu, can güvenliği ve asansörün sağlıklı çalışması açısından gerekli bir işlem olmakla beraber belirli aralıkla yapılmasında fayda vardır.

EN81-20 ve EN81-21 Standardı

Avrupa Standartlar Komitesi yolcu ve yük asansörlerindeki konfor ve güvenliği arttırmak için yeni bir standart yayınladı.1 Eylül 2017’den itibaren kullanıma sunulacak olan tüm asansörler yeni standartlarla uyumlu olmak zorunda olacaktır. Bu kapsamda hizmetinizde olan tüm asansörlerinizi EN81-20 ve EN81-21 standarlarına uygun olarak revize ederek, bu günkü standarlar çerçevesinde güvenli bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz